La Pigne w Dreamhouzz Pop-up shop w Londynie

Jedna z Woolightsowych lamp będzie w najbliższym czasie dostępna w pop-up shop w Londynie.
W samym centurm miasta, tuż obok Tower Bridge jest stara wiktoriańska garbarnia. Piękne wnętrze z zachowanymi elementami z epoki. Jak widać na zdjęciu poniżej w wystroju króluje drewno…

Wiktoriańska garbarnia w centrum Londynu

Tutaj właśnie odbędzie się impreza Dreamhouzz Pop-Up Shop. W jednej z dostępnych aranżacji będzie występowała lampa La Pigne. Przestrzeń zaprojektowało studio Owl Design z Londynu. Sami oceńcie koncept luźnego przyjemnego pokoju utrzymanego w stylistyce mid century. Dominujące w kolorystyce beże, przełamane są akcentem czerwonego fotela oraz zielonej sofy. Całość spina lampa La Pigne…
La Pigne lampa drewnana -DreamHouzz pop-up visual – Owl Design

Już chcielibyśmy to zobaczyć wykonanie w realu, ale zostało jeszcze kilka dni do wydarzenia, które będzie się odbywało pomiędzy 21 a 30 września w The Loft 47 Tanner Street, Bermondsey SE1 3PL w Londynie.

Zaaranżaowanych przestrzeni będzie kilka. Ta z lampą La Pigne, jest tylko jedną z dostępnych, ale tak czy siak, fajnie mieć w naszej ofercie światowy asortyment. Zapraszamy do naszego sklepu na zakupy. Lampa La Pigne dostępna jest tutaj.

Więcej na temat wydarzenia Dreamhouzz dowiecie się tutaj.

Pięknie mierząc czas

Zegary. Praktyczne i eleganckie dekoracje ściany praktycznie do każdego wnętrza. Właśnie poszerzyliśmy ofertę naszego sklepu o te piękne dodatki do wnętrza. Oferowane przez nas ścienne czasomierze wykonane są z naturalnych surowców, sklejki, płyty drzewnej i ekologicznej tkaniny celulozowej. Stawiamy na prosty, minimalistyczny design. Taki po prostu lubimy. Nie znajdziesz u nas udziwnionych kształtów i zdobnych bajerów. Nie znajdziesz również plastiku jako surowca. Wnętrza w których mieszkamy lub pracujemy chcielibyśmy udekorować jak najbardziej naturalnymi przedmiotami. Tak jak oferowane przez nas drewniane lampy zegary wpisują się w ten klimat. Mają być nie tylko ładne ale i praktyczne, dlatego wyposażone są w wysokiej jakości precyzyjne i pewne mechanizmy kwarcowe. Nie są to najtańsze dostępne na rynku mechanizmy, ale zapewnią, że czas będziesz miał pod kontrolą a nie że będziesz musiał kontrolować czy czas się zgadza ;)

Tak na początek wprowadziliśmy dwie podstawowe grupy - już w kolejce czekają następne, więc nowe wieści w tym temacie są tuż tuż. Pierwsza to zegary z drewnianą dębową tarczą. Druga to tarcza laminowana ekologiczną celulozową tkaniną. W różnych kolorach. Na początek z tarczą z prostymi kreskami wskazującymi godziny. Jeden z zegarów z dębową tarczą jest ozdobiony dużymi jasnymi cyframi. Na nim z daleka wyraźnie zobaczysz która jest teraz godzina.

Wskazówki. Wyjątkowe bo zaprojektowane i wykonane przez nas. Oczywiście z drewna. Smukłe, ażurowe, ładne. Świetnie dopełniają wygląd.
Teraz ten drobny, elegancki i praktyczny dodatek jakim jest nasz zegar będzie fajnie wpisywał się w Twoje wnętrze. Znajdzie swoje miejsce w salonie, sypialni lub w kuchni a także w biurze lub klasycznym gabinecie.

Na koniec kilka fotek.

Kolorowe zegary o minimalistycznym klasycznym designie.
Zegary ścienne nowoczesne - kolorowe czerwony czarny niebieski oraz srebrny

Zegary drewniane
Zegar drewniany dębowa tarcza due cyfry

zegar ścienny - nowoczesny dodatek do minimalistycznych wnętrz

Lill niezapominajka czyli forget-me-not

Krótkie przypomnienie historii naszej pięknej lampy Lill. Wiosenna kwitnąca łąka zaklęta w jej piękny biały lub żółty abażur to idealna ozdoba nie tylko do pokoju dziecka. Lampy pięknie się prezentują w grupie i mogą być wtedy ozdobą na przykład w kafejkach, no ale o tym poniżej.
Niezapominajki na grządce. Niezapominajki na łące. Niezapominajki nad strumykiem. Niezapominajki w ogródku. Nie dają o sobie zapomnieć. Fotka na dziś poniżej. Za parę dni będzie więcej zdjęć kwiatów. Ach i na koniec. Czy wiedziałeś, że po estońsku kwiat to lill? Ja do niedawna również nie. Ale teraz już wiem ;)
niezapominajki

Biała lampa wisząca Lill

lill biały abażur do lampy sufitowej
Lampa, która ukrywa w swoim kształcie wiosenną kwitnącą łąkę


Żółta lampa wisząca Lill


żółta-lampa-wisząca-do-pokoju-dziecięcego
Żółta lampa wisząca Lill

Lampy Lill w kafejce...


lill w kafejce dwie lampy wiszące w klimatycznej kawiarni
Lampy Lill w kafejce Panato

Drewniana lampa ze sklejki i forniru, La Pigne

Jak wszystkie lampy wiszące od Woolights La Pigne jest wykonana z cienkiej przepuszczającej światło brzozowej sklejki. W tym projekcie designerzy Woolights zainspirowali się starą dużą sosnową szyszką. Stare szyszki otwierają się wypuszczając nasiona. Nie mają już wtedy jednolitej zwartej powierzchni, ale jej płatki odchylają się na boki. La Pigne jest ich twórczą rekreacją. Płatki lampy, wykonane z cienkiej sklejki, rozchylają się od środka i tworzą lekko ażurową konstrukcję. Światło lampy przechodzi pomiędzy rozchylonymi płatkami. Dzięki użytemu do ich wykonania materiałowi, przenika również przez same płatki. Lampa wygląda zjawiskowo zarówno przy zapalonym jak i przy zgaszonym świetle.

la pigne lampa drewniana designerska nowoczesna jasny biały pokój z zielonym fotelem w stylu retro oraz lampą z drewna szyszka sosnowa


Lampa z forniru La Pigne już jest dostępna w naszym sklepie internetowym z lampami i abażurami.

a co pan na to?

w sumie pytanie wydaje się być jasne, jak wszystko co znajduje się na stronie z oświetleniem. na pierwszy rzut oka, nie ma w nim podtekstu, no bo niby jaki miałby być? a jednak. tutaj odpowiedź ukryta jest w samym pytaniu. PANATO. czyli ciekawe miejsce na mapie wrocławskiej - i nie tylko - ekonomii społecznej. miejsce gdzie odbywają się ciekawe warsztaty - mieliśmy to szczęście brać w nich kilka razy udział. miejsce, gdzie wytwarzane są fajne przedmioty różnej proweniencji, zależnej od umiejętności i pasji osób zaangażowanych w ich powstawanie. miejsce, które przyciąga. miejsce, które się zmienia. surowość wystroju wpisana w jego DNA, jest starannie dostrajana. drobne zmiany, które laikowi wydają się nieistotne i nie mogące znacząco wpływać na końcowy efekt, robią zasadniczą różnicę i komponują przestrzeń. to trochę tak jak niezauważalny dla oka jest ruch subtelnego podciągnięcia struny w strojonym fortepianie. końcowy efekt pełnej harmonii wydaje się być magicznie zmultiplikowanym przekroczeniem poniesionego na jego osiągnięcie nakładu, którego przecież nawet nie zauważyliśmy. czy on w ogóle był? czy cokolwiek się zmieniło?
teraz w to miejsce, wpisaliśmy się skromnie my, z naszą nową lill. ozdabia powstającą jeszcze kawiarenkę. dobre miejsce. dobra kawa. no i dobry wystrój. nic tylko czekać na otwarcie i delektować się pysznym napojem w fajnym i inspirującym otoczeniu. jeżeli prawdą jest, że z kim przystajesz, takim się stajesz, to picie kawy w PANATO, będzie baaardzo korzystne :)

kawiarnia minimalistyczne wnętrze lampy wiszące lill