telefon: 882 449 993 mail: norla@norla.pl

Norla Design | Oboźna 36/2 | 52-244 Wrocław | Dolnośląskie | NIP: 8991271766

Woolights | drewniane lampy wiszące z cienkiej sklejki i forniru

Drewniane lampy ze sklejki

Designerskie lampy wykonane z wyjątkowej ultra cienkiej przepuszczającej światło brzozowej sklejki

Prezentowane w naszym sklepie nowoczesne lampy z drewna od Woolights wykonane są z unikalnego surowca jakim jest elastyczna, super cienka brzozowa sklejka. Na tyle cienka, że światło żarówki przenikając przez nią wydobywa unikalną budowę brzozowego drewna, z którego wykonane są poszczególne warstwy sklejki. W tym aspekcie sklejka podobna jest do forniru, który również przepuszcza światło i uwidacznia budowę drewna. W przeciwieństwie do forniru, nasza sklejka jest elastyczna i wytrzymała. Fornir niestety jest kruchy i bardzo delikatny. Dzięki użytej w konstrukcji sklejce drewniane lampy od Woolights są piękne, praktyczne i wytrzymałe. Drewno do produkcji sklejki pochodzi ze skandynawskich zrównoważonych ekologicznych upraw i posiada stosowny certyfikat FSC (Forest Stewardship Council, więcej informacji na temat Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej znajdziesz na stronie http://www.fsc.org). Lampy produkowane są w krótkich seriach. Produkcja odbywa się w małej manufakturze we Wrocławiu. Część operacji wykonywana jest na maszynach CNC, a całość prac wykończeniowych robiona jest ręcznie. W standardowym wykończeniu w produkcji lamp nie używamy żadnych chemicznych preparatów zabezpieczających drewno. Jest ono szlifowane bardzo drobnym papierem ściernym, a gotowe elementy są aksamitne w dotyku.

W ofercie posiadamy lampy wykonane w dwóch odcieniach sklejki: jasną - warianty lamp z nazwą Natural - oraz ciemną - warianty lamp z nazwą Cappuccino. Lampy wykonane z jasnej sklejki przepuszczają znacznie więcej światła niż wersje Cappuccino, które tworzą subtelne, dekoracyjne, nastrojowe oświetlenie i punktowo doświetlają powierzchnię znajdującą się pod lampą. Idealnie nadają się do powieszenia na przykład nad stołem. Lampy w kolorze Natural można również stosować do generalnego oświetlenia pomieszczeń. Obydwa warianty sklejki zapewniają subtelne ciepłe światło. W lampach wykonanych z jasnej sklejki struktura drewna będzie bardziej widoczna niż w lampach w wariantach Cappuccino.

Lampy z drewna od Woolights mają nowoczesne, proste, organiczne formy. Ich unikalny design tworzy wrażenie zwiewności i lekkości. Lampy są lekkie zresztą nie tylko z wyglądu. Również ich waga nie jest duża. Skoro wykonane są z cienkiej sklejki to nie może być inaczej. Zrywają ze stereotypem drewnianych lamp jako rustykalnych, ciężkich obiektów, które ciężko zwisają z sufitu. Projektanci przy tworzeniu poszczególnych modeli inspiracje czerpali z natury. Płatki lamp Aiko mają kształt zaczerpnięty z liścia miłorzębu japońskiego. Lampa La Pigne to odtworzona duża, otwarta, stara sosnowa szyszka Lampa Teazzle przypomina rozwinięty kwiat ostu.

Nowoczesne lampy od Woolights są zaprojektowane i wykonane w Polsce z najwyższej jakości sklejki pochodzącej ze Skandynawii. Wyjątkowe nowoczesne lekkie drewniane lampy ze sklejki to najlepszy polski design.

Istnieje możliwość modyfikacji specyfikacji lampy (np. dłuższy przewód lub przewód w oplocie w wybranym przez Ciebie kolorze) - czekamy na kontakt od Ciebie.

Lampy z drewna nowoczesne designerskie lampy Aiko w wersjach Natural oraz Cappuccino - nowoczesne drewniane lampy wiszące i sufitowe

Lampy z drewna Aiko. Lampy w dwóch wersjach kolorystycznych. Cappuccino, jasno brązowa lampa w odcieniu kawy z mlekiem oraz lampa Natural w kolorze jasnego brzozowego drewna. Oba warianty wykonane są z cienkiej przepuszczającej światło brzozowej sklejki. Kiedy lampa jest włączona płatki lampy nabierają pięknego koloru a ciepłe światło delikatnie przenika przez ich powierzchnię. Taka kombinacja tworzy niepowtarzalny przytulny nastrój w pokoju.

lampy drewniane do salonu i pokoju dziennego. La Pigne nowoczesne designerskie lampy w kształcie szyszki.

Lampy drewniane La Pigna w wersji Natural. Naturalny jasny kolor brzozowego drewna. Dekoracyjne designerskie lampy w kształcie otwartej szyszki.

linki